Ochrona środowiska, Pozwolenia zintegrowane, Kobize

Pomoc od A do Z

Wiele przedsiębiorstw już od samego początku musi postarać się o pozytywną decyzję dotyczącą ich działalności. Jest to wymagane przede wszystkim tam, gdzie praca może mieć wpływ na otoczenie, dlatego tak ogromne znaczenie ma dziś profesjonalne doradztwo Ochrona środowiska to temat szeroki i skomplikowany.

Powierzając kluczowe zadania w tej dziedzinie naszej firmie, zyskujesz gwarancję profesjonalnej pomocy. Oferujemy jednorazowe zlecenia, jak również stałą obsługę przedsiębiorstw.

Doradztwo ochrona środowiska Bydgoszcz

Zajmujemy się całościową obsługą inwestycji naszych klientów. Dzięki doświadczeniu można szybko wdrożyć szereg zaleceń, co skutkuje pozyskaniem odpowiednich pozwoleń na prowadzenie dalszej działalności. Nasze doradztwo w kwestii ochrony środowiska to również pomoc przy nadzorze, monitoringu i sporządzaniu stosownych raportów. Oprócz tego doprowadzamy wszystkie kwestie formalno-prawne do satysfakcjonującego zakończenia.

Otrzymywanie pozwolenia zintegrowanego w Bydgoszczy

Na terenie zakładu bardzo często potrzebne są odpowiednie instalacje (np. przemysłowe). Ich budowa uzależniona jest od decyzji administracyjnej. Wymagana jest wtedy, gdy planowana instalacja może mieć wpływ na środowisko naturalne. Pozwolenia zintegrowane są wydawane na każdy osprzęt powstający w przedsiębiorstwie, choć można również otrzymać pozwolenie obejmujące wszystkie urządzenia naraz.

Niezależnie od tego, jak ma wyglądać ostateczna forma dokumentów przedstawionych organom władzy, nasza firma pomoże zdobyć pozwolenia zintegrowane dla każdej działalności. Posiadamy wiedzę i kwalifikacje niezbędne przy formułowaniu prawidłowych wniosków.

Sporządzanie raportów KOBiZE

Firmy przetwarzające lub gromadzące odpady są zobligowane do wysyłania stosownych raportów do odpowiedniej jednostki Instytutu Ochrony Środowiska. Jest nią KOBiZE, czyli Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami. Zgodnie z nazwą zajmuje się kontrolą oraz analizowaniem przyjmowanych raportów, na podstawie których tworzona jest dalsza strategia ochrony środowiska.

Nasza firma specjalizuje się w wypełnianiu dokumentacji przygotowywanej na potrzeby KOBiZE. Zajmujemy się opracowywaniem raportów, rejestracją w bazie ośrodka oraz bieżącą obsługą dotyczącą wszelkich spraw związanych z tą instytucją. Pilnujemy terminów i pozostałych kwestii formalnych. Raporty są wysyłane raz w roku. Złożenie sprawozdania musi odbyć się przed końcem lutego.

Zainteresowanych współpracą w zakresie ochrony środowiska w Bydgoszczy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.