Redukcja kosztów

Optymalizacja kosztów gospodarowania odpadami.

Optymalizacja kosztów gospodarowania odpadami

Wykonujemy audyt w zakresie gospodarki odpadami. Wyniki audytu analizujemy, a następnie dostosowujemy plany gospodarowania odpadami oraz korygujemy posiadane decyzje i pozwolenia.

Prowadzimy ciągłe badanie rynku wyszukując dla Państwa najkorzystniejsze rozwiazania. Końcowym etapem audytu jest wskazanie konkretnych rozwiązań, odbiorców odpadów. Celem audytu jest obniżenie kosztów gospodarowania odpadami lub w wielu przypadkach, osiągnięcie przychodu z racjonlanej gospodarki odpadami.

Termowizja – audyt instalacji 

Termowizja - audyt instalacji Audyt termowizyjny instalacji przemysłowych pozwala wykryć straty energii elektrycznej oraz ciepła. Zdjęcia kamerą termowizyjną wskazują miejsc strat ciepła na instalacji. Na zdjęciach szaf elektrycznych, sterowników, rozdzielnic, można wskazać luźne lub utlenione połączenia, które powodują straty energii i stanowią zagrożenie pożarowe. Termowizja silników i przekładni pomaga określić stan ich zużycia i zaplanować ewentualną konserwację zanim dojdzie do awarii lub przerwy w produkcji.

Termowizja – audyt budynków

Termowizja - audyt budynkówGłównym celem audytu termowizyjnego budynku jest wskazanie tak zawanych mostków termicznych. Są to miesca w których tracone jest ciepło z wnętrza budynku. Występowanie mostków termicznych przyczynia się do wzrostu kosztów eksploatacji budynków, wzrostu zużycia paliw oraz podnosi ryzyko powstawania grzybów i plaśni wewnętrz pomieszczeń. Na podstawie raportu z audytu, łatwiej jest zaplanować termomodernizację budynków. Budynki poddane profesjonalnej termomodernizacji charakteryzują się zużyciem energii nawet o 60% niższym niż przed wykonaniem zabiegu.